Göğüs Küçültme Ameliyatı 4 – 10 Gün

Daha önce ilk üç gün hakkında yorumları yazmıştım. Şimdi 4. günden itibaren tecrübelerimi paylaşıcağım. Öncelikle 4. gün Anadolu yakasından Avrupa’ya gitmeye çalıştım fakat ağrılar rahatsız edici olduğundan geri döndüm. 4. günde hala oturup kalkarken veya yatarken rahatsızlık oluyor. Aynı şekilde 5. günde de bu devam etmekle birlikte 6. günden itibaren ciddi bir şekilde azalma ve aşırı kaşınmalar olmaya başlıyor. Artık yataktan kalkmak veya yatmak eskisi kadar dert değil. Ama hala çok sert yada zorlayıcı hareketlerde hissedilebilir bir şekilde ameliyat olduğunuzu hatırlıyorsunuz. 6. gün ve sonrası için ağrılarda hızlı bir azalma söz konusu demiştim bununla birlikte morarmalarda hemen hemen yok olmaya doğru gidiyor. Bir çok kişinin ameliyat sonrası çok kötü morarma vb.. rahatsızlıkları olduğunu okumuştum sanırım bu ameliyatnızı yapan hekimin yetkinliğiyle alakalı. Eğer ameliyatınızı estetik cerrah yaparsa sanırım sonuç diğerlerine göre çok farklı oluyor bu benim gözlemim çünkü nerdeyse bende hiç kanama olmadı ve morarma sadece sağ baldırın üzerinde oldu.

Şu an tek problem karnın sol tarafının sağ tarafına göre belirgin bir şekilde şiş olması diyebilirim. Tahminimce içeri verilen sıvının vücüttan atılması ile alakalı bir durum diye düşünüyorum yani umuyorum ki zamanla iki tarafta eşit bir görünüme kavuşacak. Ameliyat sonrası yazdığım yazıda göğüslerimin dümdüz olduğuydu bu pek istediğim bir sonuç değildi ve doktor “zamanla kas yapısı düzelecek” demişti. Korse takmadığım zamanlarda göğüslerin hafif kabarıklığını görebiliyorum. Sanırım kaslar zamanla olması gerektiği gibi görünüme kavuşacak sadece jinekomasti görünümü yaratan şişkin göğüs uçlarından kurtulmuş olarak ki zaten benimde istediğim buydu.

Saygılar

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. sercan Ak. dedi ki:

  Peki size ne çeşit ameliyat yapıldı yani göğüs dokusu vs.. çıkarılmadı mı ?

 2. ortaYaş dedi ki:

  Göğüs dokusu liposuction ile çıkarıldı gayette başarılı sonuç, ilerleyen zamanda fotoları ekleyeceğim.

 3. hacıbey dedi ki:

  yarın bende olcam ayvayı yedimmmm :))) ://((

 4. Karcoco dedi ki:

  Hocam bende jinekomasti haastlığı var bunun ameliyatı mümkün bunu biliyorum ama bu ameliyatı en uygun bir şekilde nasıl halledebilirim? bunun için bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.