Göğüs küçültme ameliyatı için en iyi zaman hangisi ?

Bildiğiniz gibi jinekomasti yani erkeklerdeki göğüs büyümesi artık ameliyatla tamamen bitirilebiliyor. Peki ameliyatı ne zaman olmak lazım ? Bu tabii ki herkezin bütçesine, boş zamanına vb.. gereksinimlere göre değişmekle birlikte mevsim olarak düşünecek olursak heralde sonbahar diyebiliriz. Aslında yaz harici tüm zamanlar iyi bence, çünkü yazın sıcakta jinekomasti korsesi ile uyuduğunuzu veya dışarı çıkmak durumunda kaldığınızı düşünün ki minumum  1 ay üzerinizde taşıyacağınız gayet kalın bir korseden bahsediyoruz.

Bir çok estetisyen sitesinde, ameliyatın çok kolay olduğundan ve hızlı iyileşme süresinden bahseder ama gerçekler hiçte böyle değildir. Ameliyat sonrası uzun süre ağrılarınız olacak. Üstelik bu ağrılar sizi gayet rahatsız edecek çünkü vücünüzdan kesi yapılarak doku çıkarılmış veya kanullerle yağlar boşaltılmıştır ve dengeyi sağlamanız öyle anlatıldığı gibi kısa bir zaman diliminde olmayacak. Bu süreler göz önüne alındığında 6 aylık minumum bir toplanma ve düzelme zamanına ihtiyaç duyuluyor. Yazın denize girerken veya dar bir tişörtte o çok sevdiğimiz sallanan göğüslerimizi göstermek istemediğimizi düşününce ekim ve kasım aylarında ameliyat olma fikri daha mantıklı bir seçenek.

Bazı ameliyatlar liposuction bazıları kesi ile oluyor. Liposuction veya lipoliz gibi yöntemler kesiye göre daha az ağrılı bir süreç olsada başarı oranı daha düşük oluyor. Bu yüzden yöntem ve iyileşme süreçlerini iyi düşünmeniz gerekmektedir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.