Jinekomasti Korsesi

Bilindiği üzere jinekomasti rahatsızlığı, erkeklerde oluşan olağan dışı meme büyümesidir. Bu rahatsızlıktan bilindiğinin aksine, liposuction (yağ alma) olarak tanımlanan ve sadece plastik cerrahların yapabileceği cerrahi bir yöntemle kurtulabilirsiniz. Jinekomasti ameliyatı olmaya karar verenlere tavsiyemiz, öncelikle, plastik cerraha muayene olmaları ve ameliyatını da mutlaka plastik cerraha yaptırmalarıdır. Ameliyatın nasıl olacağı, öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler cerrahınız tarafından size detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Ancak biz bu yazımızda, ameliyat sonrasında doktorunuzun önerisine uygun olarak kullanacağınız korseler ile ilgili bir kaç açıklayıcı bilgi sunmaya çalışacağız.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi jinekomasti ameliyatı sonrasında kullanılan korselerin de tıbbi açıdan bir çok faydaları bulunmaktadır. Bunları; ameliyat sonrası oluşan şişlik ve ödemin azaltılması ve vücut dışına daha hızlı atılmasının sağlanması, uygulama yapılan bölgenin doğal görünümünün sağlanması, kan dolaşımını hızlandırılarak daha kısa zamanda iyileşmenin sağlanması ve ayrıca iyileşme döneminde daha az acı ve ağrı hissedilmesinin sağlanması şeklinde sıralayabiliriz. Maalesef her korse ile bu faydaları karşılayabilmenin imkanı bulunmamaktadır. Kullandığınız korsenin belirtilen bu faydaları sağlaması için de bazı teknik ve tıbbi özelliklere sahip olması gerekmektedir. Medikal literatürde bunlar; optimum basınç/germe gücü, anti-bakterial koruma, rahat kullanım, kumaş nem dengesi ve uzun süreli dayanıklılık olarak açıklanmaktadır.

Dünyanın lider ve innovatif kompresyon giysi üreticisi The Marena Group, Inc., tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, jinekomasti ameliyatı için de ihtiyaç duyulan model ve özellikte korse üretmekte, 80 ülkede hasta ve cerrahların kullanımına sunmaktadır. 2011 yılından itibaren de Türkiye’de, Exclusive Distribütör firma olan MimGrup Ltd. tarafından satışı yapılmaktadır. Marena ComfortWear® markalı ürünler, FDA Sertifikalı (Amerikan Sağlık ve Gıda Dairesi – Tıbbi uygulamalarda geçerliliği en çok kabul görülen kuruluş), Amerikan menşeili ve Patentli F5 ComfortWeave® kumaşından en son teknoloji ile üretilen kompresyon giysileridir. Bu özel kumaştan üretilen ürünler, hastanın rahatından ödün vermeden, optimum basınç/germe sağlayan, rahat ve uzun süre kullanımlı, bakteri, küf ve koku oluşumunu engelleyen anti-bakterial korumalı özelliklere sahiptir.

Marena ComfortWear® markalı ürünlerimizden jinekomasti operasyonu geçirmiş hastalar, ameliyattan sonraki ilk bir aylık dönemde kolayca giyilip çıkarılabilecek şekilde tasarlanmış fermuarlı modelleri (MVS- Jinekomasti Yeleği ve  MV- Erkek Cerrahi Atlet) tercih etmektedirler. Ameliyat geçirmemiş olanlar ile iyileşme dönemini tamamlamış hastalar ise daha çok fermuarsız modelleri (MTT-Erkek Atlet ve ME1100-Sıkılaştırıcı Atlet ) tercih etmektedirler. Tüm ürünlerimiz günlük giysilerinizin altına veya tek başına rahatlıkla giyilebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Dünyadaki tüm kompresyon giysiler, yapısında bulundurduğu teknik ve tıbbi özelliklerin kısa zamanda etkisini kaybetmemesi için kesinlikle, ılık suda ve sabunla yıkanması gerekmekte olup, açık havada kuruması sağlanmalıdır. Rahat ve kolay kullanım için ise iki çift alınması özellikle önerilmektedir.

Sağlıkla Kalmanız Dileğiyle…

Murat OĞUZ
Yönetici
Marena Türkiye | www.marenaturkey.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. ümit dedi ki:

  Bu atlet korseyi nerden ve nasıl alabilirim.

 2. Abdullah dedi ki:

  Ben omuzdan cirtcirtli olan yarim konseyi nasıl alabilirim ve irtibat telefonunu alabilirmiyim

 3. ümit dedi ki:

  Bu adrese gidip baktın mı ? sanırım TR de en iyi alınabilecek yer burası. Sitelerinde adresleri var ve yardımcı oluyorlar gayet iyi bir firma.

  http://www.marena.com.tr/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.