Jinekomasti ve Liposuction dan 4 Yıl Sonra Fitness

Taam 4 yıl önce ameliyat olmuştum, jinekomasti ameliyatı iyi geçmesine rağmen liposuctiondan çok memnun kalmamıştım. Simit bölgesi denilen bel-karın bel bölgesine birazda doktorun gazıyla liposuction uygulanmıştı. Hala arasıra ağrı oluyor. Sebebi bence ameliyattaki kullanılan teknik ile alakalı ve aklıma gelen kötü senoryada ameliyatı stayjer bir doktor yaptı diye düşünüyorum çünkü çok para vererek ünlü bir doktora gitmiştim enazından yağ aldırmada böyle bir mutsuzluk beklemiyordum.

Neyse, asıl sizinle paylaşmak istediğim ameliyattan yıllar sonra fitness maceramın başlaması ve yaklaşık 1 yıllık deneyimimi paylaşmak istemem. Öncelikle vücut geliştirme kolay bir iş değilmiş onu anladım. Emek ve sabır isteyen uzun bir süreç. Tüm bunların yanında bir süre sonra supplement denilen ve kas gelişimine yardımcı olduğu söylenen desteklerle tanışıyorsunuz. Protein, kreatin vs.. diye uzayıp giden bir liste açıkçası hiçbirinin faydasını görmedim ve 2 aylık kullanımdan sonra bıraktım.

Bu kadar detaydan sonra asıl söylemek istediğim, jinekomasti operasyonu sonrası bir göğüsümün altında az bir çökme vardı. Yani yağ alındıktan sonra oluşan boşluk. Fitness ile bu boşluk yavaş yavaş kasla dolmaya başladı çok yavaş bir süreç ama sanıyorum bir süre sonra tamamen bu görüntü yerine kaslı bir görüntü gelecek. Liposuction ile yağların alınmasından dolayı karın egzersizlerinden sonra gelişen karın kaslarınız belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

Şuana kadar sporla aram çok iyi vücudumunda gelişimi beni şaşırtıyor zira iyi bir vücut yapımın olduğunu söyleyemem ama çalışarak gerçektende değişim yaratılabiliyormuş bunu anladım.

Şimdilik bu kadar sorularınıza siteye girdiğim zamanlar cevap verebilirim.

OrtaYaş

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. selim dedi ki:

  Selamlar, liposuctiondan sonra çok memnun olmadığını söylemişsin biraz açar mısın ? hangi doktora ve nerede ameliyat olduğun hakkında ? tşk.

 2. ortaYaş dedi ki:

  Teoman Doğan’a oldum, dediğim gibi jinekomastiden memnun liposuctiondan memnun kalmadım 4 yıl geçti hala sertlikler ve ağrılar var başka bir doktora gidip göstericem.

 3. mert dedi ki:

  @ortaYaş, anlamadım liposuction dan sonra nasıl 4 yıl ağrı olur bence bu işte birşey var bence mahkemeye gitsen ispatlasan o ameliyatı yapanın lisansını bile iptal ettirirsin böyle şey mi olur ?

 4. Sertan dedi ki:

  Ne kadar maliyet cıktı her ikisini de aynı anda mı oldunuz? Genel olarak faydası oldu mu?

 5. ortaYaş dedi ki:

  @sertan, yaklaşık 7.000 TL çıkmıştı, her ikisini olmak bir kerede çıkması açısından iyi oluyor. Fakat bence sadece bu konuda uzman birini bulun, hem burun, hem kulak, hem jinekomasti yapanlar, her işi yapan esnafın doktor versiyonları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.