Jinekomasti ve Liposuction ile Tecrübem

Merhaba, bundan 1.5 yıl önce jinekomasti ve liposuction ameliyatı oldum ve size yorumlarımı yazmak istiyorum ki benim gibi yıllarca araştırma yapanlar için bir kaynak daha olsun. Öncelikle ameliyatımı Teoman Doğan’a oldum ve Amerikan hastanesinde yapıldı toplam 7 bin küsür. Evet ilk olarak jinekomasti şikayeti ile gittim görüşmeden sonra fazla yağlarıda alalım gibi bir fikir verdi doktor bende tamam dedim dolayısıyla iki ameliyat olmuştum.

Ameliyat öncesi ekstradan 3 saat civarı bekledim çok sinir bozucuydu neyse daha sonra giydirip ameliyat öncesi narkoz verdikleri bölüme götürdüler. Doktor geldi işaretlemeler yaptı ve narkoz(aslında işin en güzel kısmı bu narkoz bölümü 7 saniye falan). Ayıldığımda bayağı ağrılarım vardı ama yan yataktaki adam öyle bağırıyordu ki (sanırım oda benzer bir ameliyat olmuştu) “anne gel kurtar beni burdan, ölüyoruuuumm” vallahi biran ağrmı unutup gülmeye başladım yani ayılma odası veya ne diyorlarsa böyle bir yer.

Daha sonra odama çıktım sedyeden yatağıma kendim geçtim ama bayağı bir ağrı hissediyordum hiç refakatçımda olmadığından tuvalete vs.. kendim gittim. Bu dediklerimi yaparken en zor kısmı yataktan kalmak tam bir kabus. Daha sonra biran önce hastaneden çıkmak istediğim için akşam eve gittim. Sonraki 5 gün tam bir kabustu özellikle LIPOSUCTION yapılan simit dediğimiz göbek kısmının yan taraflarında öyle bir ağrı vardı ki inanım yataktan kalmak enaz 15 dakikamı alıyordu. Nasıl kalktığımı sorarsanız size yemin ediyorum düşme yoluyla ancak kalkabiliyordum yuvarlanıp hafifçe yere düşerek toparlanıyordum burda yatağın yere yakın olması gerçekten önemli :).

Jinekomasti korseleri vs.. üzerinizde zaten oluyor hastanede vermişleri neyse ilk bunları çıkardığımda gördüğüm manzaraya çok sevinmiştim gerçekten göğüslerde farkedilebilir bir düzelme vardı ve liposuction yapılan yerlerde. Aradan 1 ay falan geçti artık korse takmıyordum ama tabii korsenin sıkıştırmasıyla güzel görünüm alan vücüt korseden sonra değişmeye başladı. Buna rağmen göğüslerimin büyüklüğü gitmişti bu beni sevindirdi.Lakin ameliyattan önce hayal ettiklerinizle aynı olmuyor çünkü doktorların ve internetteki yazıların o cezbedici cümleleri aslında marketing yani screen saver işin gerçek kısmını yaşayınca anlıyorsunuz.

Neyse son olarak bu yazdığımı dikkatlice okuyun “Aradan 1.5 yıl geçmesine rağmen hala karın bölgemde yan taraflarımda ağrılar oluyor ve elimi sertçe gezdirdiğimde elime girinti çıkıntılar geliyor sanki kas yapım bozuldu” bir kez olsun doktora gitmedim. Burda benim hatam da oldu, sadece jinekomasti olmada diretip işin marketing kısmını atlayabilseydim memnun kalacaktım. Tam olarak bilemem ama belki ameliyat çok başarılı değildi”. Ağrılar aynı şekilde devam ederse başka bir doktora görünmeyi planlıyorum.

Ameliyat olmadan önce ne istediğinize iyi karar verin ama gerisi şansınıza kalıyor. Onca yazı okumuştum, devlet hastanesinde ameliyat olup memnun kalanlar hakkında. Kısacası reklama takılmayın, çok para verip lüks bir hastanede ameliyat olunca daha başarılı bir sonuç elde edeceğinize dair bir garanti veya yüzde oran yok.

Şansınız bol olsun …

ortaYaş

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Cevaplar

 1. serhan dedi ki:

  Aslında benim hep kafama takılan bir soru vardır, siz narkoz aldıktan sonra ameliyatı kimin yaptığını nerden bilebilirsiniz ? belki stayjer doktor yapıyor ameliyat bitimine 5 dakika kala doktorunuz gelir ameliyatı tamamlar olamaz mı? Türkiye’de olmaz diye birşey yok bence …

 2. Karabiber dedi ki:

  Doğru nasıl bilebilirsinki, nasıl emin olabilirsin, doktorun sözüylemi…!

 3. serhan dedi ki:

  Bence bunu kimse bilemez ve böyle yapan bir çok doktor vardır diye düşünüyorum zaten bunu tahmin etmek çok zor değil zira yeni mezun doktora kim ameliyat olur ? ama bir şekilde bu insanlar cerrah tecrübesi kazanıyorlar.

 4. murat dedi ki:

  Peki jinekomasti sorununuz çözüldüyse anladığım kadarıyla siz liposuction ile karın bölgesinden yap alınmasından memnun değilsiniz peki genel olarak Teoman bey i öneriyormusunuz ? bu fiyata hangi hastanede oldunuz ?

 5. Elçin dedi ki:

  Bende de jinekomasti var. 1 senedir vücut geliştirme yapıyorum yani ağırlık çalışıyorum. Ameliyat olursam göğsümde ki kaslar kalır mi yoksa kaslarda zarar görüyor mu

 6. ortaYas dedi ki:

  @murat : liposuction ile göğüs küçültülmesinden memnunum açıkçası, sadece bir tarafımda yağ gittiğinden dolayı biraz boşluk oldu ama vücüt çalışarak kas yapıp oranın doldurulabileceğini gördüm ve spor yapıyorum. Ben bir daha yaptırıcak olsam o kadar para vermem Teoman bey çok pahalı ve yeni metodlr var onları denerim direk kanüllerle girmiyorlar artık daha az ağrılı yöntemler var. Benim karın bölgesine yapılan liposuctiondan şikayetim var hatta 4 yıl geçmesine rağmen hala o bölgede rahatsızlık hissediyorum bu sebeble yeni teknikler deneyen başka bir doktora giderdim…

  @Elçin : Benim göğüs kısmımda hiç sıkıntı olmadı sadece karın kısmı özellikle yandaki kaslara tahmimce fazla ser müdahale olmuş ilk 2 yılsürekli rahatsız edici ağrılarla yaşadım sürekli orda bir gerilme vs.. hissetmek gerçekten çok sinir bozucu ama göğüslerde hiçbir sıkıntı yaşamadım.

 7. Elçin dedi ki:

  Teşekkür ederim

 8. mtizmrr dedi ki:

  ben izmirde dr ulvi günere 13 ay önce 4500 tl jinekomasti ameliyatı oldum fakat sonuç berbat meme dokusuyla beraber yağ vardı vaser lipo yöntemiyle her ikisinide yakıp alacagını söyledi yabancı sitelerde arastırdım o aletle sadece yağ yakılıyormuş ben üstüne basa basa sordum meme dokusu gidecekmi diye ulvi günerde tabikide dedi her defasında.Fakat halen jinekomasti sorunum devam ediyor yağlar biraz gitti ama sert meme dokusu olduğu için eskisi gibi devam edoyor problemim. Kontrole gittiğimde başından sağmak için elinden geleni yaptı eğer meme dokusunda sertlik varsa liposection falan olmayın kesi yaptırmadan gitmez o sert doku ve en önemlisi işi bilen ehli bir doktora gitmek kesinlikle. Dr ulvi günerden öncede yaklaşık 5 sene önce dr tolgahan alpaydına liposection yontemiyle ameliyat olmuştum sert doku o zamanda gitmemişti sert doku varsa kesinlikle kesi şart. en önemlisi işi bilen ehli bir doktor iyi araştırmak lazım.

 9. Ali Murat Sonel dedi ki:

  Plastik Cerrahi Uzmanıyım ve Jinekomasti sık yaptığım işlemlerden birisi. Benim her zaman önceliğim Liposuction (Geleneksel olandan -yani kaba kaba kazıyarak yapılan yöntemden bahsediyorum) bazen Glandüler doku olduğunda (ki bazen bunu öncesinden USG yapılmış olmasına rağmen yeterli tespit edemiyoruz) farklı bir alet ile girip gland dokusunu parçalayıp onu liposuction ile çıkarmak. Çok nadirde olsa bazen açığa geçmem gerekiyor. Elbette her hastayı bununla ilgili öncesinden detaylı bilgi veriyorum. Jinekomasti rahatsızlığı olanların kesinlikle çekinmeleri yersizdir. İnanın basit bir işlem sayılır.
  Sağlıkça kalın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.