Sizden Gelenler

Arkadaşlar merhaba, yaş 30, boy 170 kilo 72. Hayatım boyunca kilo sıkıntısı olmamış biri olarak bende aynı dertten müzddariptim, bendeki yağlanma çok büyük değildi ama tsört giydiğimde kötü görüntü oluyordu, tabi yıllar içinde kendimi kura kura memefobik bir durum oluştu, geçen kış haftada 3 günden 5 ay boyunca spor yaptım belki yağ dokusu azalır diye ama hiç bir değişiklik olmadı. Yani özel estetik cerrahi hastanesine gidip 3-4 bin lirada vermek işime gelmiyordu,

Araştırma hastanesi plastik cerrahi polikliniğine muayene oldum, Dr. jinokomasti olduğunu liposuction ile yağ dokusunu alabileceğini ama benim meme dokumdaki jinekomasti evresinin devletin ameliyatı karşılayacak kadar uygun kritere sahip olmadığını bin Tl malzeme parasını verirsem yapabileceğini söyledi bu arada kendisi yar.doç kabul ettim, 2 gün sonraya gün verdi, sabah gittim genel anestezi ile olacağım için gerekli ameliyat tahlilleri yapıldı. 11:30 gibi ameliyathaneye aldılar 1:30 gibi uyandırdılar, ilk yarım saat çok ağrılı onu baştan belirteyim ağrı kesici felan yapıldıktan sonra ağrı hızlı bir şekilde azalıyor, bir saat sonra iyice açıldım doktor bir gece yatacağımı söyledi ama yanımda araba kullanabilecek refakatcım olduğu için eve gitmeyi tercih ettim akşam 7 gibi hastaneden ayrıldım, ilk iki gün hareket kısıtlılığı ağrı küçümsenecek boyutta değil sırt üstü uyumak ayrı bir cefa.

Antibiyotik ve ağrı kesici kullanacağım bir hafta bu gün beşinci gün ağrım yok gayet iyiyim, korse yerine bandaj kullanıyorum dr bandaj yeterli demişti, meme bölgesinde şişme ödem olacağını söylemişti ama garip bir şekilde şişlik yok gövdemin diğer kısımlarında küçük morartılar var iki meme altında birartane dikiş var, biraz hissiyat kaybı var geçmesi bir kaç ayı bulacağını söylemişti.

öncelikle bir iki konuda tiyo vermek isterim olmayı düşünen arakadaşlara

1- mutlaka önce araştırma hastanesine gidin
2-yanıma kimseyi almayayım kimsenin haberi olmasın diye düşünmeyin yanınıza yakın arkadaşlarınızdan birini götürün
3. 2-3 hafta bandaj veya korse kullanmanız gerekecek ki yine hareket kısıtlılığı az da olsa olacak bu süre zarfında çevrenizdekilere, iş yerinizdeki arkadaşlarınıza halı saha maçında düştüm kaburgam incildi benden fiziksel bir şey istemeyin bir kaç hafta bende uzak durun esnerken bile ağrıyor diyebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.